News‎ > ‎

Past Events: Summer Camp 2017

posted 4 Aug 2017, 07:18 by International School Olomouc
by Rebekah O'Brien

Summer Camp may seem like a long time ago, but the memories will probably last forever! It was truly an amazing camp with so many opportunities to try new things, enjoy time with friends, and be part of an exciting medieval story. Our leaders, Nathaka and Kevin, brought us into the story of Insignia. They trained us in archery, horse-riding, wall-climbing, high-ropes courses, team building, individual combat, shelter construction, and many other important skills as we prepared for our final battle against the bandits on the last morning of camp.

Each day was very full of activity. In one day, there were three meals, two snack breaks, two free times, and around 6 activities. Both groups got to experience the same things but in a different order. It was amazing to see the bravery and adventurous spirit of so many students. Some made it all the way through the ropes course or to the top of the hardest climbing walls. Some fought in our mock battle with vigor and passion. Some of our youngest students attempted big things and shocked us with their skill on high ropes and climbing walls. I’m not entirely sure if the campfire and Disco training was helpful in our final battle, but our students excelled in those as well. We were surprised with a bike trick and fire show after the very popular Disco party on the last night of camp.

The last morning, the air was crisp and the sky was grey--the perfect atmosphere for a last battle between good guys and bandits. We were shocked to discover that Nathaka’s group had really been the bandits the whole time. In the end, after a dramatic clash in battle between the two groups, the bandits kept the fort, but Lord Kevin’s faithful knights held control of the village. We will have to return next year to learn how the rest of the story unfolds.

It was really wonderful to hear Nathaka and Kevin talk about how much they enjoyed being with our group. They said it was the best way to end the school group season because our kids were so easy to work with and teach. We are thankful for your willingness to send your kids along on the adventure of a lifetime!
For a look into our time at camp, there was a slideshow shared on Google Drive by Ms. Bekah. If you have trouble viewing the slideshow, please email rebekah.obrien@ischool.cz .

-----------------------------------------

Zdá se, jako by to bylo věčnost, co jsme byli na škole v přírodě. Vzpomínat na ni však budeme asi pořád. Byla skutečně úžasná! Měli jsme možnost vyzkoušet si nové věci, strávit příjemné chvíle se svými kamarády a být součástí vzrušujícího středověkého příběhu. Naši instruktoři, Nathaka a Kevin, nás zasvětili do příběhu Insignie. Zdokonalovali nás v lukostřelbě, jízdě na koni, lezení po stěně, překonávání lanových překážek ve výškách, týmové spolupráci, samostatném boji “muže proti muži” (ženy prominou, ale tento obrat se skutečně používá pouze v této podobě, je však více než zřejmé, že ženy se boje účastnily také, a bojovaly jako lvice), stavbě přístřešku v lese a ve spoustě dalších důležitých dovedností. Cílem jejich snažení bylo připravit nás na závěrečný souboj s bandity, který vypukl poslední den ráno.

Každý den byl doslova nabitý nejrůznějšími činnostmi. Do jednoho dne se dokázala vměstnat tři jídla, dvě svačinové přestávky, dvě pauzy na odpočinek a zhruba šest činností řízených našimi instruktory. Obě skupiny dětí měly stejný program, který se lišil pouze pořadím jednotlivých aktivit. Bylo skvělé sledovat statečnost i dobrodružného ducha tolika studentů. Někteří dokázali kompletně zvládnout záludnosti celé lanové dráhy, jiní vyšplhali až na samotný vrchol lezecké stěny. Mnozí bojovali ve cvičné bitvě s takovým nasazením a vášní, jako by jim šlo skutečně o život. Někteří z našich nejmladších dosáhli neskutečných výkonů a sebrali všem dech svými dovednostmi na lezecké stěně a lanové dráze. Nejsem si úplně jistá, zda nácvik rozdělávání ohně a diskotéka byly co platné v závěrečné bitvě, ale každopádně naši studenti vynikali i v těchto aktivitách. Diskotéka s překvapením v podobě triků s BMX kolem a ohnivé show během posledního večera školy v přírodě rozhodně předčila veškerá naše očekávání.

Chladný vzduch a zatažená obloha vytvořily dokonalou atmosféru pro závěrečný souboj mezi stoupenci lorda Kevina a bandity, který se odehrál poslední den ráno. Všechny šokovalo zjištění, že Nathaka byl po celou dobu vůdcem oněch obávaných banditů a jako přítel lorda Kevina se pouze tvářil. Po urputné bitvě obou skupin si nakonec banditi ponechali pevnost a věrní rytíři lorda Kevina si udrželi kontrolu nad vesnicí. Příští rok se budeme muset vrátit, abychom se dozvěděli, jak příběh dopadne.

Bylo báječné poslouchat Nathaku a Kevina, jak si celý program s naší školou užili. Řekli nám, že to byl ten nejlepší možný způsob, kterým mohli ukončit sezónu školních programů, a to zejména proto, že naše děti byly učenlivé a skvěle spolupracovaly. Děkujeme vám, že jste jako rodiče byli ochotní vyslat své děti za tímto jedinečným dobrodružstvím.

Chcete-li se pokochat pohledem na zvěčněné zážitky ze školy v přírodě, podívejte se na prezentaci, kterou vytvořila a nasdílela Ms.Bekah na Google Drivu. Budete-li mít jakékoli potíže s jejím zhlédnutím, kontaktujte mě, prosím, emailem rebekah.obrien@ischool.cz a já se pokusím vám pomoci.

Comments